Czym się charakteryzuje kucie na gorąco?

Czym się charakteryzuje kucie na gorąco?

Termin kucie jest dość rozległy i zwykle mówiąc o nim mamy na myśli wiele metod plastycznego odkształcania metali poprzez zgniot. Dzięki ich zastosowaniu przedmiot obrabiany staje się mocniejszy i może być dłużej wykorzystywany.

Współcześnie o największej popularności mówi się wtedy, gdy w grę wchodzi kucie na gorąco. Temperatura obrabianego przedmiotu jest w czasie jego trwania podwyższana w piecu. Może dochodzić do tego z wykorzystaniem bezpośredniego płomienia, rozwiązaniem może być jednak również indukcja. Właśnie z taką formą kucia mają do czynienia wszystkie te osoby, które są zainteresowane korzystaniem z usług, jakie świadczy kuźnia Osowiec.

Jedną z ciekawszych form kucia jest tak zwane kucie matrycowe. W czasie jego trwania dochodzi do ściskania przedmiotu poddawanego obróbce przez dwie połówki matrycy. Metal może wtedy odkształcać się we wnęce znajdującej się między nimi. Elementy kute zwracają na siebie uwagę ze względu na charakterystyczną strukturę ziarna. Wypada też docenić najlepsze połączenie ich właściwości mechanicznych.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z naszą ofertą na kuzniaosowiec.pl.